Wysunięcie żuchwy

Protruzja (przesunięcie do przodu) żuchwy jest prostą metodą, przy której żuchwa i język zostają wysunięte minimalnie do przodu. Ten mechanizm doprowadza do lepszego otwarcia dróg oddechowych a przez to likwiduje chrapanie.

Badania wykazały, że wkładka doustna przez wysunięcie żuchwy do przodu może łagodzić przewlekłe bezdechy senne.

Jak działa Snorflex® ?

Snorflex® przetestowany został   z sukcesem w Laboratorium snu Kliniki 'La Croix Rousse Lion' we Francji przez specjalistów zajmujących się zaburzeniami snu, laryngologów i dentystów. Jest środkiem opatentowanym.

 

 

Odkrycie Snorflex® (SLEEP, Vol. 23 – Suplement 4, 15. Czerwiec 2001) prowadzi do zadziwiająco dobrych wyników. Snorflex® jest dwublokową ortezą z dwoma dopasowanymi szynami zębowymi. Jedna szyna stworzona została specjalnie dla szczęki, druga przewidziana jest do żuchwy. Każda wkładka ma dwa zaczepy na każdej stronie (niemożliwym jest zamiana wkładek). Na zaczepach tych naciąga się gumowe tasiemki w celu uzykania niewielkiego wysunięcia żuchwy. Takie utrzymanie żuchwy pozwala na uniknięcie zsuwania się języka do tyłu. Dzięki temu powiększa się kanał powietrzny i chrapanie może zostać powstrzymane.

Snorflex® jest jedyną wkładką do ust, która jest ruchoma we wszystkich kierunkach i równocześnie umożliwia łatwe przełykanie.